Гострі респіраторних вірусні інфекції (ГРВІ) супроводжують нас протягом всього року. Відтак, у міжсезоння ризики захворіти, зростають. Виконання деяких заходів може вплинути на зменшення ризиків передавання ГРВІ між людьми, тому ми хочемо про них нагадати.
Від моменту появи симптомів намагайтеся:
При перебуванні в укритті намагайтеся якомога більше часу знаходитися в захисній масці, що закриває рот та ніс (за відсутності підійде будь-яка щільна тканина згорнута в декілька шарів). За неможливості просто відверніться в бік стіни, спробуйте обрати місце, найбільш віддалене від інших людей або ближче до виходу, не забувайте про гігієну рук, намагайтеся менше спілкуватися з іншими людьми (дивиться новини на телефоні).
Якщо ви відчуваєте, що починається захворювання, то розпочинайте лікування негайно. Для ГРВІ та COVID-19, особливо в перші дні, не треба ніяких препаратів. Зазвичай захворювання минає самостійно протягом кількох днів за умов дотримання цих рекомендацій:
Рясно пийте. Щонайменше літр – два теплої рідини.
Якщо підвищується температура, озноб, ломота, головний біль, тоді використайте:
Також можна використати:
Якщо температура нормальна, але є біль:
Один з цих препаратів входить до стандартного набору аптечки.
Нежить, тече чи забитий ніс:
Промивання сольовим розчином або спреї для зволоження:
Якщо ніс забитий і вам важко дихати допоможуть судинозвужувальні спреї:
Також «пробити» ніс допомагає фізична активність: поприсідати, пострибати, пройтися по сходах вверх-вниз .
Біль у горлі або в усі:
Дотримуйтесь тих самих рекомендацій, що й при температурі.
Також можна смоктати будь-які пастилки чи льодяники, навіть просто цукерки підходять.
Коли ви одужаєте?
Загалом ГРВІ та COVID-19, особливо у щеплених, пройдуть самі за кілька днів. Навіть за умови, що ви нічого не робитимете.
Якщо починаєте відчувати задишку, виміряйте сатурацію — пульсоксиметр варто таки мати. Норма від 93%. Щоб підвищити сатурацію, ляжте на живіт і дихайте спокійно та глибоко.
Часто паніка може накладатися на захворювання, імітуючи проблеми з диханням.
Коли треба звертатися до лікаря?
Якщо не вдається збити високу температуру медикаментозно кілька днів. А також при появі судом, блювання, головного болю, утруднені дихання, сильного болю в животі, вусі, горлі, порушенні свідомості, лихоманці більше ніж 3 доби, повторному підвищенню температури тіла після кількох днів нормальної температури.
Джерело: https://phc.org.ua/news/grvi-yak-dopomogti-sobi-samostiyno