У складі КНП „Закарпатський центр екстреної медичної допомоги та медицини катастрофˮ ЗОР функціонує 11 станцій, 3 підстанції та 64 пункти постійного базування бригад ЕМД де працюють 106 бригад екстреної медичної допомоги, з яких 33 лікарські та 73 фельдшерські.
Ужгородській станції ЕМД підпорядковуються три підстанції: Великобрезнянська, Перечинська та Ужгородська районна. Решта десять станцій ЕМД функціонують як окремі структурні підрозділи КНП„ЗЦЕМД МКˮ ЗОР.
Пункти постійного базування бригад ЕМД розподілені по структурних підрозділах Закарпатського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф наступним чином:
Ми забезпечуємо безоплатну, доступну, своєчасну та якісну медичну допомогу в умовах надзвичайних ситуацій, екстрених та невідкладних станів, охоплюючи весь Закарпатський регіон. Наша робота ґрунтується на професіоналізмі, злагодженій командній роботі та інноваційних підходах до охорони здоров'я, що дозволяє нам рятувати життя та підтримувати здоров'я жителів та гостей нашої області, внутрішньо переміщених осіб незалежно від місця перебування, часу доби чи складності обставин.
Впровадження найсучасніших протоколів надання екстреної медичної допомоги, навчання персоналу та оновлення технічного оснащення, які забезпечать найвищу якість медичних послуг. Ми бачимо майбутнє, де кожен мешканець Закарпаття відчуває себе захищеним завдяки надійній та оперативній системі екстреної медичної допомоги. У нашій візії важливе місце займає підвищення свідомості громади щодо надання першої допомоги та підготовки до надзвичайних ситуацій.
Професіоналізм: Ми підтримуємо високі стандарти медичної допомоги через безперервне навчання та розвиток наших фахівців.
Наші 1400 фахівців – лікарі, фельдшери, водії – проходять регулярне навчання і вдосконалюють свої навички. Ми гарантуємо високу якість медичної допомоги завдяки неперервній освіті та практичній підготовці у власному навчально-тренувальному центрі та інших провідних установах України і світу.
Оперативність: Швидке та ефективне реагування на виклики є основою нашої роботи.
Злагоджена робота 106 бригад екстреної медичної допомоги та Центральної оперативної диспетчерської дозволяє миттєво реагувати на кожен виклик, забезпечуючи оперативний виїзд і транспортування пацієнтів, незважаючи на умови та місце знаходження.
Відповідальність: Ми несемо відповідальність за життя та здоров'я кожного пацієнта, який потребує нашої допомоги. Працюючи у стресових умовах надзвичайних ситуацій, ми завжди діємо в інтересах пацієнтів та їх безпеки.
Інновації: Ми постійно вдосконалюємо наше технічне забезпечення та методи роботи, щоб забезпечити найкращий результат. Ми інвестуємо в сучасне медичне обладнання та технології, що дозволяють надавати допомогу за найвищими стандартами. Наші ресурси постійно оновлюються, забезпечуючи ефективність роботи та безпеку для медичного персоналу.
Співпраця: Розуміючи важливість командної роботи, ми підтримуємо тісну взаємодію між усіма структурними підрозділами нашого центру, а також співпрацюємо з іншими медичними установами області та країни. Разом ми здатні забезпечити комплексну допомогу в будь-якій ситуації.
Освіта та просвітництво: Ми не тільки навчаємо своїх фахівців, а й активно працюємо над підвищенням обізнаності населення щодо домедичної допомоги. Наша мета – зробити громаду більш підготовленою до надзвичайних ситуацій, адже кожен може стати першою ланкою в рятуванні життя.
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 р. за № 343 "Про утворення державної служби медицини катастроф", рішення Закарпатської обласної ради від 12.04.2001 р. за № 316 "Про територіальний центр екстреної медичної допомоги" та наказу по управлінню охорони здоров'я облдержадміністрації за № 87-0 від 20.04.2001 р. "Про створення Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги" шляхом реорганізації відділення екстреної і планово-консультативної медичної допомоги обласної клінічної лікарні відкрито Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги, як самостійний підрозділ в структурі охорони здоров'я Закарпатської області.
На виконання вимог Закону України від 5 липня 2012 року № 5081-VI "Про екстрену медичну допомогу" з 01.01.2013 в області функціонує Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги (ЗТЦЕМД) у підпорядкуванні якого знаходиться 11 станцій, 3 підстанції та 63 пункти постійного базування бригад ЕМД у складі яких працює 106 бригад екстреної медичної допомоги, з яких - 33 лікарські та 73 -фельдшерські, в т.ч. 10 бригад медицини катастроф.
З метою забезпечення своєчасного оперативного та цілодобового реагування на виклики екстреної медичної допомоги у 2013 році відповідно до вимог Національного проекту «Вчасна допомога» була створена оперативно-диспетчерська служба ЗТЦЕМД.
З 2015 року відтворено цілодобовий режим роботи всіх бригад Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги.
У 2014 році у с.Велика Копаня відкрито пункт постійного базування бригад Виноградівської СЕМД, що дало змогу скоротити час приїзду на місце події, у 2015 році у с.Струмківка (Тийглаш) Ужгородського району відкрито пункт постійного базування бригад ЕМД Ужгородської підстанції екстреної медичної допомоги, у 2016 році відкрито 5 пунктів постійного базування бригад ЕМД, а саме у с.Лопухово Тячівського району, с.Липча Хустського району, с.Н.Коропець Мукачівського району, с.Косівська Поляна та с.Кобилецька Поляна Рахівського району. З 01.01.2018 у с.В.Ком'яти відкрито пункт постійного базування бригад ЕМД Виноградівської СЕМД. 22.08.2018 в с. Доробратово відкрито пункт постійного базування бригад ЕМД Іршавської СЕМД. 08.11.2018 в с.Костринська Розтока відкрито пункт постійного базування бригад ЕМД Великоберезнянської СЕМД.
Автопарк служби екстреної медичної допомоги області нараховує 132 санітарних автомобілів, із них 97- типу В, 34 - типу С.
У рамках реалізації субпроекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей в Закарпатській області» для служби екстреної медичної допомоги області придбано 22 спеціальні санітарні автомобілі, з них 16 - типу В та 6 - типу С для надання цілодобової екстреної медичної допомоги населенню важкодоступних гірських районів області.
У рамках субпроекту «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей в Закарпатській області», який реалізується у Закарпатській області сумісно з МОЗ України та Світовим банком, на базіДВНЗ «Ужгородський національний університет»для підвищення професійного рівня медичних працівників ЗТЦЕМД було проведено тренінги «Невідкладні стани у кардіології: як зменшити смертність? Практичні кроки на догоспітальному етапі» з відпрацюванням практичних навичок серцево-легеневої реанімації. Тренінги пройшли 120 лікарів та 540 фельдшерів Центру.