МОЗ разом із ВООЗ презентували посібник з міжнародного медичного партнерства

Опубліковано 8 Листопада 2024 р.

Міністерство охорони здоров’я України у співпраці з Всесвітньою організацією охорони здоров’я представили посібник з міжнародного медичного партнерства, який закладає комплексну основу для встановлення, управління та моніторингу міжнародних медичних партнерств між українськими та іноземними закладами охорони здоровʼя. Крім того, він сприятиме зміцненню взаємодії між лікарнями-побратимами, а також покращенню надання медичної допомоги українським пацієнтам.

“Торік, завдяки підтримці першої леді Олени Зеленської під час третього Саміту перших леді та джентльменів ми започаткували важливу ініціативу — програму міжнародного медичного партнерства. На сьогодні таких медичних партнерств вже 51, і це вдвічі більше, ніж було на початку. Презентоване сьогодні бачення з міжнародного медпартнерства — ще один важливий крок для подальшого розвитку цієї програми. Цей посібник допоможе медзакладам налагоджувати більш ефективну співпрацю між собою, що сприятиме підвищенню якості медичних послуг та зміцненню кадрового потенціалу в медичній сфері.”

Віктор Ляшко, міністр охорони здоровʼя України.
Зазначимо, що бачення з міжнародного медпартнерства містить чіткі стратегічні цілі та структурований підхід на наступні три роки. Документ окреслює рамки для впровадження і підтримки міжнародного медичного партнерства між українськими медзакладами та міжнародними партнерами. Крім того, у ньому відображені головні цінності партнерств, роль Міністерства охорони здоров’я, роз’яснюються ключові напрями моніторингу тощо. Також документ містить готові до використання односторінкові матеріали для різних аспектів реалізації партнерств.

“Створення міжнародних медичних партнерств між українськими закладами охорони здоровʼя та їхніми міжнародними партнерами, ініційоване у 2023 році, є значним кроком на шляху до зміцнення української системи охорони здоровʼя. ВООЗ підтримує Україну на цьому шляху. Стратегічний документ, який презентовано сьогодні, окреслює бачення для функціонування цих партнерств в Україні. В його основу покладено ключові принципи глобальної моделі ВООЗ «Міжнародні медичні партнерства для покращення», яка підтримує довгострокові зусилля, спрямовані на підвищення якості медичних послуг та забезпечення стійкості систем охорони здоровʼя, що має вирішальне значення для України в умовах війни.”

д-р Ярно Хабіхт, представник ВООЗ в Україні.

Надалі документ буде розповсюджено, щоби якомога більше лікарень та університетів брали участь в інноваційних, орієнтованих на рішення партнерствах. Такі взаємодії відповідатимуть національним пріоритетам охорони здоров’я України, а отриманий досвід буде імплементований у передові практики надання медичної допомоги українським пацієнтам.

Довідка: ініціатива з міжнародного медичного партнерства започаткована під час третього Саміту перших леді та джентльменів під патронатом першої леді Олени Зеленської. Тоді 25 українських лікарень отримали «побратимів» у різних країнах світу для обміну досвідом та кращими практиками. Загалом вже існує 51 медичне партнерство

Зараз побратимами українських медзакладів є 38 передових лікарень з 19 країн світу. Зокрема, Великої Британії, США, Франції, Молдови, Німеччини, Литви, Латвії, Ізраїлю, Швеції, Північної Македонії, Австрії, Данії, Естонії, Іспанії, Канади, Нідерландів, Польщі, Франції, Румунії, Туреччини та інших. До партнерства долучилися 32 українські медзаклади з Київської, Харківської, Дніпропетровської, Львівської, Рівненської, Івано-Франківської, Одеської, Миколаївської, Вінницької, Чернігівської, Тернопільської, Закарпатської областей та міста Києва. 

 

envelopephone-handsetmap-markercalendar-full linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram